Нов слаб мач на националният ни отбор по футбол. Лъвовете продължават

...

Нов трагичен мач! Националите се изложиха и в Литва

Нов слаб мач на националният ни тим по футбол.

" Лъвовете " не престават да са без победа в квалификациите за Евро 2024, откакто не съумя да победи като посетител Литва – 1:1.
-->
От 17-ата минута на мача " Лъвовете " играха с човек повече на терена, само че за това време съумяха да вкарат единствено един гол, дело на Марин Петков. И той беше изравнителен, откакто малко преди изгонването на Юстас Ласицкас, Гвидас Гинейтис беше извел домакините напред.

Хората на Младен Кръстаич сътвориха прекомерно малко в предни позиции, изключително след почивката и разумно не стигнаха до успеха.

В класирането България има единствено 1 точка след първите 3 кръга, балтийците също завоюваха първи пункт в актива си, само че от две срещи. На 20 юни " Лъвовете " одобряват Сърбия в Разград.

Голмайстори: 1:0 Гвидас Гинейтис (15), 1:1 Марин Петков (27)

Литва:  12. Едвинас Гертмонас, 13. Юстас Ласицкас, 20. Рокас Лекиатас, 4. Едвинас Гирдвайнис, 3. Маркас Бенета (79-Тутишкинас), 22. Модестас Воробйовас, 18. Овидиус Вебискас (46-Упстас), 11. Дейвидас Шешплаукис (21-Ширвюс), 15. Гвидас Гинейтис, 23. Елигиус Яанкаускас (79-Сиргедас), 10. Федор Черни (37-Паулаускас)

България : 12. Иван Дюлгеров, 2. Патрик-Габриел Галчев (82-Й. Стоянов), 23. Валентин Антов, 5. Алекс Петков, 4. Илия Груев, 19. Мартин Минчев (63-И. Стефанов), 7. Станислав Шопов (46-И. Йорданов), 18. Ивайло Чочев, 22. Марин Петков, 11. Кирил Десподов (74-Г. Русев), 9. Спас Делев (46-Н. Илиев)
Източник: standartnews.com